SVĚT KNIHY PLZEŇ 2020

3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

 

Svět knihy Plzeň 2020

Knížky žijí s Svět knihy s nimi

Veletrh Svět knihy letos přece jen bude, alespoň menší v Plzni. Zahájí se tak po dlouhé pauze knižní podzimní sezona, kdy návštěvníci už netrpělivě očekávají, jaké novinky se na trhu objeví. V pátek 25. a v sobotu 26. září se pro ně otevře v areálu DEPO2015 mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020. Letošní ročník je příznačně uveden hashtagem #KnížkyŽijí.

Svět knihy Plzeň 2020 - vizuálVíce informací najdete v tiskové zprávě zde.

Stáhněte si logo veletrhu Svět knihy Plzeň 2020 zde (jpg),

Stáhněte si také vizuál pro Svět knihy Plzeň 2020 tady (jpg).

 

 

 

 

 


SVĚT KNIHY PLZEŇ 2019

2. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

 

Vstup pro novináře po předložení novinářského průkazu či vizitky na INFOstánku Světa knihy – PRESS. Akreditace předem není nutná.

Případné žádosti o rozhovory se zahraničními autory zasílejte na:

veletrh@svetknihy.cz, Jana Chalupová – 603 439 943

 

Pozvánka na tiskovou konferenci: 10. 9. 2019 od 10:30 hod. v prostorách kavárny, areál DEPO2015, Presslova 14, Plzeň.

 

Hlavní tisková zpráva ke stažení zde.

Svět knihy Plzeň – letos s rozšířenou nabídkou žánrů a témat

Loňský premiérový ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň potvrdil, že na Plzeňsku je o literaturu zájem. Organizátor akce, společnost Svět knihy, proto letos připravil druhý ročník, kdy pro návštěvníky nabídne rozšířenou žánrovou paletu, především nové Fórum sci-fi a fantasy, diskuze na téma současných médií a cenzury či k výročí listopadových událostí, dále například i filmové projekce a koncert. Aktuální knižní produkci představí více než šedesát nakladatelů, kteří mnohdy přivážejí horké novinky podzimu.

 

První tisková zpráva ke stažení zde.

Po loňské úspěšné premiéře, kdy během dvou dnů do prostoru DEPO2015 v Plzni zavítalo více než 8 tisíc návštěvníků, se opět tento areál otevře pro milovníky knih od 20. do 21. září. Kromě pestré nabídky knižní produkce chce letošní mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň ve své programové části propojit téma z květnového pražského veletrhu, zaměřeného na Latinskou Ameriku, s hostem, jenž se představí příští rok, a to Polskem. Plzeň se tak stane zajímavou knižní křižovatkou dvou různých světů.

Ilustrační fotografie z loňského ročníku najdete ve fotogalerii.

Logo a znak si stáhněte zde.